Palėpės kopėčių montavimo instrukcijos
Prieš montuodami palėpės kopėčias atidžiai perskaitykite ir susipažinkite su šiomis montavimo instrukcijomis. Instrukcijos taip pat pridedamos prie kiekvieno mūsų palėpės kopėčių modelio.
Palėpės kopėčių negalima naudoti kaip prieigos konstrukcijos atliekant statybos ar remonto darbus.
Laiptų negalima montuoti, jei lubų aukštis viršija montavimo instrukcijose arba gaminio etiketėje nurodytą didžiausią vertę.
Vienu metu laiptais gali naudotis tik vienas asmuo.
Negalima naudoti sugedusių ar pažeistų laiptų. Spyruoklės yra labai tvirtos. Jas reguliuojant reikia būti atsargiems. Spyruoklių mechanizmą galima reguliuoti tik tada, kai laiptai yra surinkti (t. y. kai spyruoklių įtempimas yra mažiausias). Nuimant spyruokles reikia būti ypač atsargiems. Jei laiptai pristatomi nesulankstyti, prieš pradėdami juos lankstyti ir montuoti, atidžiai perskaitykite pridedamą lankstymo instrukciją.
Laiptai išbandyti iki 150 kg apkrovos (didžiausia apkrova). Apkrovus laiptus didesniu nei 150 kg svoriu, laiptai gali būti sugadinti ir sužaloti asmenis.
PASTABA: Iš karto po laiptų surinkimo visas judančias metalines dalis reikia sutepti alyva. Vėliau šias dalis reikia tepti pakartotinai kartą per metus.
Jums reikės šių medžiagų ir įrankių:
- elektrinio atsuktuvo,
- pieštuko,
- rankinio pjūklo,
- sulankstomosios matavimo juostos arba panašaus įrankio,
- matlankio,
- 100 mm varžtai
- apsauginės pirštinės,
- tepimo alyva,
- tokių pat matmenų kaip ir grindų sijos skersinių sijų mediena (pagal poreikį),
- laikinų atraminių lentų (maždaug 20 cm ilgesnių už grindų angos plotį),
- medinių blokų ir pleištų,
- didelės kopėčios,
- tvirta darbo platforma,
- darbo platformos lentos (pagal poreikį).
Darbo platforma turi būti pakankamai aukšta, kad montuotojas galėtų pasiekti palėpę neviršydamas didžiausio leistino šios konstrukcijos aukščio. Platforma turi atlaikyti apkrovas, atitinkančias montuotojo svorį kartu su palėpės kopėčių svoriu.
Rekomenduojama, kad laiptus kartu montuotų 2 žmonės. Pirmasis montuotojas turi būti pakankamai stiprus, kad galėtų pakelti laiptus iki lubų lygio (priklausomai nuo modelio laiptai sveria iki 50 kg). ClickFIX® modelius gali montuoti 1 žmogus.
ATIDŽIAI LAIKYKITĖS INSTRUKCIJŲ
DĖMESIO: sumontavę laiptus, JŲ NEMONTUOKITE!
Modeliams, kuriuose kopėčios tvirtinamos prie atvartos (netaikoma „ClickFIX®“ modeliams): jei montuojant reikia atskirti kopėčias, kad sumažėtų konstrukcijos svoris, atlaisvinkite varžtus, jungiančius metalinį lankstą su kopėčiomis. Neatlaisvinkite atvarte esančių varžtų, nes vėliau jie gali lengvai iškristi.
Laiptų padėties nustatymas
Nuimdami izoliacinę medžiagą mūvėkite apsaugines pirštines. Įsitikinkite, kad per laiptų įrengimui pasirinktą vietą neina elektros kabeliai, vandentiekio ar centrinio šildymo vamzdžiai ir pan. Jei reikia, iškvieskite specialistą, kad pašalintų tokias kliūtis. Įsitikinkite, kad grindyse yra pakankamai vietos laiptų įrengimui (C skyrius).
Taip pat turi būti numatyta pakankamai vietos, kad būtų galima visiškai išskleisti laiptus (B skyrius). Jei modeliai sudaryti iš dviejų sekcijų, turi būti numatyta pakankamai vietos, kad laiptai galėtų išsiskleisti išilgai kreivės. Konkretūs matmenys ir reguliavimo galimybės aptariamos su atskirais gaminiais pateikiamose montavimo instrukcijose.
GRINDŲ ANGOS ĮRENGIMAS
Patartina naudoti kaukę ir apsauginius akinius, kad apsisaugotumėte nuo dulkių ir kitų nuo lubų krentančių dalelių. Darbus reikėtų pradėti nuo visų baldų pašalinimo iš darbo vietos ir grindų uždengimo.
Išmatavus skylę, ją reikia padaryti pjaunant lubose esantį tinką ir kitas medžiagas. Lubų angos dydis nurodytas ant pakuotės. Skylė turi būti bent 10 mm ilgesnė ir 10 mm platesnė už laiptų apdailą. Taip atsiras vietos tarpiniams pleištams (statramsčiams) ir laiptus bus galima tvirtinti statmenai.
Jei laiptų neįmanoma pritvirtinti įprastu būdu, t. y. lygiagrečiai lubų sijoms, kreipkitės į montuotoją. Tvirtinant laiptus lygiagrečiai esamoms lubų sijoms, pakanka viengubų lubų sijų ir viengubų skersinių sijų. Tvirtinant laiptus stačiu kampu su sijomis, reikia dvigubų skersinių sijų, kurių matmenys būtų tokie pat kaip esamų grindų sijų.
DĖMESIO: Jei grindų sijos pagamintos ne iš medžio, kreipkitės į kvalifikuotą montuotoją. Nepjaukite sijų, prieš tai nepasitarę su kvalifikuotu montuotoju. Pjaunant grindų sijas reikia būti labai atsargiems. Jei palėpėje nėra grindų, dėl saugumo sumetimų per lubų plokštes turi būti paklotos lentos, kad montuojant būtų galima saugiai judėti.
SVARBIOS PASTABOS DĖL MONTAVIMO
LAIKINŲ ATRAMŲ TVIRTINIMAS
Kad laiptai montavimo metu laikytųsi lubų angoje, po jais pravartu pritvirtinti laikinas atramas. Jei liukas bus apmuštas, laiptai turi būti sumontuoti angoje ne mažiau kaip vienu mm didesnio storio nei apmušalų storis. Netaikoma „Click FIX®“ laiptams.
DĖMESIO: labai svarbu tvirtai ir teisingai pritvirtinti dangą. Kai danga pritvirtinta, laiptai NEGALI būti statomi.
GARŲ BARJERAS
Kitas žingsnis po laiptų įrengimo lubose - tinkamai įrengti garų barjerą. Erdvė tarp laiptų ir lubų konstrukcijos turi būti gerai izoliuota, kad būtų išvengta šilumos tiltelių.
KOPĖČIŲ TVIRTINIMAS
Vienas iš montuotojų turėtų nueiti į palėpę ir su savimi pasiimti visus reikiamus įrankius. Kitas montuotojas lieka apačioje. Išimtis - „Click FIX®“ modeliai, kuriuos gali montuoti vienas montuotojas, naudodamasis darbo platforma.
Pirmasis žingsnis - pakelti laiptus į palėpę. Prieš pradedant nuleisti laiptus iš viršaus į lubų angą, po anga reikia pritvirtinti 2 lentas kaip atramas. Ant šių lentų laikysis laiptai.
Dabar surinkite laiptus taip, kad jų rėmą būtų galima pritvirtinti lubų angoje. Įsitikinkite, kad laiptai išdėstyti horizontaliai ir statmenai. Kitas žingsnis - pritvirtinkite laiptus 100 mm varžtais (po 3 kiekvienoje ilgesnėje pusėje ir po 2 kiekviename gale). Nepamirškite už tvirtinimo taškų pastatyti pleištų.
Galutinai sumontavus laiptus, atramas galima nuimti.
LAIPTŲ PRITAIKYMAS PRIE LUBŲ AUKŠČIO
Pirmasis žingsnis - nuleisti laiptus žemyn ir juos išskleisti. Tada apatinę laiptų dalį pasukite aukštyn, kad viršutinė dalis sudarytų tiesią liniją su vidurine dalimi.
Įsitikinkite, kad laipteliai išsidėstę horizontaliai. Norėdami tiksliai sutrumpinti laiptus, vadovaukitės konkretaus modelio instrukcijomis.
Įsitikinkite, kad laiptai turi plastikines kojeles. Daugumos modelių laiptus sutrumpinus, juos galima papildomai reguliuoti.
LAIPTAI NETURĖTŲ BŪTI SUTRUMPINTI PER DAUG. Per trumpi laiptai naudojimo metu gali netikėtai sulinkti, o tai gali sukelti rimtų sužalojimų.
Norint patikrinti, ar laiptai yra tinkamo ilgio, jie turi būti visiškai ištiesti. Visos laiptų sekcijos turi būti vienoje linijoje, be tarpų, o abu skruostikauliai turi lygiai remtis į grindis.
UŽRAKTO REGULIAVIMAS
Toliau pateiktame vaizdo įraše parodyta, kaip sureguliuoti „clickFIX®“ užraktą.
KAIP NAUDOTIS PALĖPĖS KOPĖČIOMIS
Saugumo sumetimais kildami ir leisdamiesi kopėčiomis visada turėtumėte būti atsisukę į kopėčias ir laikytis bent už vieno kopėčių turėklo. Mūsų parengtame mokomajame vaizdo įraše parodyta, kaip saugiai naudotis palėpės kopėčiomis.
SPYRUOKLINIS MECHANIZMAS
Rėmo spyruoklinį mechanizmą galima reguliuoti grandinine jungtimi arba - priklausomai nuo modelio - spyruokles perkeliant aukštyn arba žemyn. Spyruoklinį mechanizmą galima reguliuoti tik tada, kai sklendė uždaryta. Šį mechanizmą gali prireikti sureguliuoti, jei sklendę reikia uždengti apdailos medžiaga. Reguliuojant reikia būti ypač atsargiems, nes spyruoklės yra labai įtemptos. Atsitiktinai atleidus spyruoklę galima susižaloti.
SVARBU:
Produkto negalima keisti. Gamintojas neatsako už asmens sužalojimą ar žalą pastatui ar jo dalims, padarytą dėl pakeistos konstrukcijos gaminio.
PALĖPĖS KOPĖČIŲ PRIEŽIŪROS PATARIMAI
Paprastai palėpės kopėčių nereikia prižiūrėti, išskyrus paprastą valymą drėgnu skudurėliu, pamirkytu muiluotame vandenyje. Dedant palyginti nedaug pastangų, laiptų funkciją galima išlaikyti nepakitusią.
Patikrinkite, ar ant medinių kopėčių pakopų ir skruostų nėra drėgmės ir pelėsio. Kopėčias galima valyti muiluotame vandenyje pamirkytu skudurėliu. Nepalikite vandens ant kopėčių. Aliuminines kopėčias taip pat reikėtų valyti šluoste, pamirkyta muiluotame vandenyje.
Valykite drėgna šluoste, pamirkyta muiluotame vandenyje. Jei sklendė atsidaro per greitai, galima priveržti spyruoklę sutrumpinant / perkeliant viršutiniame korpuso gale esančią grandinėlę (arba panašią grandį).
Panašiai galima sureguliuoti skląsčio fiksatoriaus padėtį, kad sklendė išliktų visiškai sandari. Atlaisvinkite du varžtus ir šiek tiek aukštyn arba žemyn sureguliuokite užrakto fiksatorių.
Visas judančias metalines dalis bent kartą per metus (dažniau, jei jos dažnai naudojamos) reikia sutepti nerūgštine alyva.
Patikrinkite ir pašalinkite nešvarumus muiluotame vandenyje pamirkyta šluoste.
ATSARGINĖS DALYS IR PRIEDAI
Ieškokite savo palėpės kopėčių atsarginių dalių ar priedų pagal konkretų gaminio numerį.